Golden - nasz były koń

Edukacja przez Szachy

szachy

Rozmawiać i poznawać na tym polega szczęście.
Platon

25. September 2017, 06:35

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Zielona Szkoła klas Id, IIa, Ic i IIc

Zielona Szkoła klas Id, IIa, Ic i IIc Drukuj Poleć znajomemu
11.06.2015.

zielonaUczniowie klasy Id i IIa wraz z wychowawcami  p. K. Malinowską, p. B. Cepińską i pedagogiem p. Lilą Sobczyk wyjechali do Zielonej Szkoły w terminie od 23 V do 30 V 2015r. Natomiast uczniowie klasy Ic i IIc wraz z wychowawcami p. K.Gorzelnik. p. E. Adamczyk- Chełpą i p. B. Rudnicką byli nad morzem od 30 V do 6 VI 2015r.

Wszyscy ci uczniowie spędzili ten czas w nadmorskiej miejscowości- Sianożęty. Dla wielu dzieci był to pierwszy wyjazd bez rodziców. Zaplanowane przez  biuro „Holiday Tour” atrakcje, skutecznie pomagały zwalczyć tęsknotę za rodzicami. Program Zielonej Szkoły był bardzo bogaty i atrakcyjny. Nasz pobyt, oczywiście, rozpoczął się, od przywitania się z naszym polskim morzem.

Często spacerowaliśmy  wzdłuż plaży, opalaliśmy się, budowaliśmy zamki z piasku i obserwowaliśmy piękne zachody słońca. Słuchaliśmy szant i śpiewaliśmy znane nam piosenki. Poznaliśmy najciekawsze miejsca Kołobrzegu i okolic. Ponadto, będąc na wielu wycieczkach korzystaliśmy z mnóstwa atrakcji:

ZIELENIEWO - wioska indiańska, a tam wiele zabaw: m.in. jazda na koniu, przejażdżka bryczką, ujeżdżanie byka, wspólne tańce, szukanie złota, strzelanie z łuku, zabawy w Wesołym miasteczku, znajdującym się na terenie wioski, zakup pamiątek,

KOŁOBRZEG - „Piracka przygoda”- udział dzieci w interaktywnym spektaklu, wykonywanie zadań przygotowanych przez pirata tj. przeciąganie liny, wbijanie gwoździ w pieniek, itp., otrzymanie pamiątkowych dyplomów,

KOŁOBRZEG - sala zabaw znajdująca się w koronie stadionu - zabawy ruchowe,

KOŁOBRZEG-  hotel „Arka” -  przejazd windą panoramiczną, zwiedzanie hotelu, zajadanie deseru lodowego w kawiarni obrotowej z widokiem na morze, oglądanie filmu przyrodniczego „Dinozaury”,

KOŁOBRZEG - zwiedzanie portu kołobrzeskiego, spacer po molo, zakup pamiątek,

USTRONIE MORSKIE - wielokrotne spacery do tej miejscowości, kupowanie lodów i gofrów,

SIANOŻĘTY - gry zręcznościowe, skoki na trampolinie, pieczenie kiełbasek, dyskoteka.

Wszyscy byliśmy zadowoleni, bo dopisała nam pogoda i przeżyliśmy tyle niezapomnianych wrażeń. Dzieci zmęczone, ale bardzo zadowolone z radością wróciły do domów. Test z samodzielności zdały celująco.
zielona_12 zielona_33 zz_172 zz_199
więcej zdjęć

Zmieniony ( 03.08.2015. )