Golden - nasz były koń

Edukacja przez Szachy

szachy

Nigdy nie chodziłem do szkoły filmowej – chodziłem do kina.
Quentin Tarantino

25. September 2017, 06:29

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Wyjątkowy gość w klasie IIb

Wyjątkowy gość w klasie IIb Drukuj Poleć znajomemu
18.12.2015.
morze_015 grudnia 2015r. uczniowie klasy IIb wraz z wychowawcą p. Jolantą Borsuk gościli  na zajęciach wyjątkową osobę. Klasę odwiedził pan Jacek Czubski, Kapitan Żeglugi Wielkiej. Dzieci obejrzały zdjęcia statków, zwłaszcza tych, pływających po oceanach.

Uczniowie dowiedzieli się, jak wyglądają:  pokład, kuchnia, jadalnia, pokoik, mostek kapitański, maszynownia, silnik oraz urządzenia nawigacyjne na statku. Poznali na czym polega praca marynarza, jakie przygody i jakie niebezpieczeństwa są z nią związane. Co należy zrobić i czego się nauczyć, aby zostać w przyszłości marynarzem?

Dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska mundurowi galowemu kapitana statku. Mogły również sprawdzić kierunki świata za pomocą busoli okrętowej. Pan J. Czubski pokazał wiele fotografii oraz filmów z wypraw w różne  zakątki świata zarówno te gorące, jak i te mroźne. Szczególnie dużo emocji wywołały zdjęcia przedstawiające kraba królewskiego, spotkanie z piratami oraz sztorm  i silny wiatr na oceanie, a także codzienne życie, pracę i szkolenia np. z pierwszej pomocy na statku.

Wszystko było nadzwyczaj ciekawe. Na zakończenie padło wiele deklaracji. Być może wśród obecnych uczniów klasy IIb są przyszli marynarze?

Dziękujemy panu Jackowi Czubskiemu za wspaniałe zajęcia.
morze_3 morze_1 morze

Zmieniony ( 07.02.2016. )