OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Kontakt ze szkołą

40 lat SP 8 w Lubinie

40

Golden - nasz koń

golden1

Stołówka szkolna

sto

Biblioteka szkolna

2012-2013

TPD i wolontariat

tpd

Edukacja przez Szachy

szachy

Przetargi

Wykaz przetargów

Pliki cookies

Polityka plików cookies

Sport

olimp
Sukcesy sportowe naszych uczniów

Cytat na dziś:

Żeby być sobą, trzeba być kimś.
Stanisław Jerzy Lec

Do wakacji pozostało:

Obecny czas
24. September 2017, 14:25
Odliczanie do
22. June 2018, 09:00
Pozostały czas
270 dni
18 godzin
34 minut

Ankieta

Jak często korzystasz z dziennika elektronicznego?
 

Strefa dla nauczycieli

Informacje dla nauczycieli

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Młody Technik

 foto

Młody Technik Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: admin   
24.06.2017.
10_2017 Drodzy uczniowie.

W zakładce "Młody Technik” umieszczone są nowe numery tego miesięcznika: wrzesień i październik 2017.
Korzystanie z zasobów "Młodego Technika” dla uczniów naszej szkoły jest całkowicie bezpłatne.


Wszystkie wersje elektroniczne są umieszczone w formacie pdf. Do ich otwarcia niezbędny jest program Acrobat Reader, który można pobrać bezpłatnie ze strony producenta. Pobierz program.

Zachęcamy wszystkich uczniów do czytania tego miesięcznika.    

Informacje o miesięczniku „Młody Technik” (pobrane ze strony Wydawnictwa)

Młodego Technika nie trzeba w zasadzie nikomu przedstawiać. Ten niezwykle popularny miesięcznik ukazuje się od 1932 roku. Sukces swój zawdzięcza dobrze pojętej misji popularyzatorskiej. Skierowany jest do szerokiej rzeszy odbiorców, a szczególnie do młodzieży szkolnej. Każdy, kto choć trochę interesuje się współczesną techniką i kierunkami jej rozwoju znajdzie w Młodym Techniku coś dla siebie.
Dowodem najwyższego uznania dla misji dydaktycznej MT jest fakt, że jest to jedyny tytuł w segmencie nauk ścisłych i techniki, zalecany jako lektura dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którego prenumerata szkolna jest sponsorowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Z tej prenumeraty korzysta około 10.000 szkół, w których ogólną liczbę czytelników Młodego Technika można oszacować ma 200.000 uczniów. Obecnie Młody Technik przeżywa drugą młodość.
Obok tradycyjnych działów, od lat kojarzonych przez wiernych Czytelników z naszym miesięcznikiem, takich jak Sędziwy Technik, Klub Wynalazców, Pomysły genialne, zwariowane i takie sobie, Poznajemy Samochody czy kąciki: matematyczny, fizyczny i chemiczny, pojawiły się nowe rubryki takie jak: Jak to działa? Jak to się robi? Czy Odkryj historię odkryć i wynalazków. Szaloną popularnością wśród naszych Czytelników cieszą się konkursy, zarówno te łatwiejsze jak Mini Quiz oraz trudniejsze jak Klub Wynalazców. Dzięki licznym sponsorom, przy współpracy z którymi organizowane są te konkursy, co miesiąc możemy wręczać Czytelnikom atrakcyjne nagrody.
Jak na techniczne czasopismo przystało, Młody Technik działa bardzo prężnie w znanych portalach społecznościowych. Na profilach w nk.pl oraz facebook.com zamieszczane są dodatkowe materiały, ciekawostki i nowości ze świata nowoczesnych technologii oraz przeprowadzane są konkursy. 

                                                                          Redakcja Młodego Technika
Zmieniony ( 17.09.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »