OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Kontakt ze szkołą

40 lat SP 8 w Lubinie

40

Golden - nasz były koń

golden1

Stołówka szkolna

sto

Biblioteka szkolna

2012-2013

TPD i wolontariat

tpd

Edukacja przez Szachy

szachy

Przetargi

Wykaz przetargów

Pliki cookies

Polityka plików cookies

Sport

olimp
Sukcesy sportowe naszych uczniów

Cytat na dziś:

Bądźcie samoukami, nie czekajcie aż was nauczy życie.
Stanisław Jerzy Lec

Do wakacji pozostało:

Obecny czas
26. September 2017, 14:48
Odliczanie do
22. June 2018, 09:00
Pozostały czas
268 dni
18 godzin
11 minut

Ankieta

Jak często korzystasz z dziennika elektronicznego?
 

Strefa dla nauczycieli

Informacje dla nauczycieli

You are here: Aktualności arrow O Szkole arrow Izba Pamięci Patrona

 foto

Izba Pamięci Patrona Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: admin   
01.09.2015.

Wraz z uroczystością nadania szkole imienia otwarta została Izba Pamięci poświęcona Janowi Wyżykowskiemu, odkrywcy polskiej miedzi. Uroczystego otwarcia dokonała żona naszego patrona, pani Kazimiera Wyżykowska oraz jego współpracownik i przyjaciel pan Andrzej Rydzewski, którym towarzyszyła pani dyrektor Bożena Małek i przedstawiciele Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.W Izbie gromadzone są eksponaty związane z historią odkrycia miedzi i pamiątki dotyczące życia i działalności Jana Wyżykowskiego. Ekspozycja ciągle wzbogacana jest o nowe zbiory, które przekazywane są przez panią Kazimierę, a także zaprzyjaźnioną z nami Szkołę Podstawową w Haczowie, rodzinnej miejscowości Jana Wyżykowskiego. Wiele darów przekazał też KGHM oraz rodzice naszych uczniów. Izba pamięci udostępniona jest dla uczniów i rodziców oraz gości odwiedzających naszą szkołę. Prowadzimy także lekcje historii o naszym patronie, w czasie których uczniowie odwiedzają Izbę i oglądają zgromadzone w niej eksponaty.

Izbą Pamięci Patrona opiekuje się p. Alicja Mikołajczyk.(15/16)
  

izba_pamieci_patrona11izba_pamieci_patrona22
 

 

 

 

 

 

 

izba_pamieci_patrona33izba_pamieci_patrona44

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »