Golden - nasz były koń

Edukacja przez Szachy

szachy

Bądźcie samoukami, nie czekajcie aż was nauczy życie.
Stanisław Jerzy Lec

26. September 2017, 14:48

You are here: Aktualności arrow O Szkole arrow Izba Pamięci Patrona

Izba Pamięci Patrona Drukuj Poleć znajomemu
01.09.2015.

Wraz z uroczystością nadania szkole imienia otwarta została Izba Pamięci poświęcona Janowi Wyżykowskiemu, odkrywcy polskiej miedzi. Uroczystego otwarcia dokonała żona naszego patrona, pani Kazimiera Wyżykowska oraz jego współpracownik i przyjaciel pan Andrzej Rydzewski, którym towarzyszyła pani dyrektor Bożena Małek i przedstawiciele Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.W Izbie gromadzone są eksponaty związane z historią odkrycia miedzi i pamiątki dotyczące życia i działalności Jana Wyżykowskiego. Ekspozycja ciągle wzbogacana jest o nowe zbiory, które przekazywane są przez panią Kazimierę, a także zaprzyjaźnioną z nami Szkołę Podstawową w Haczowie, rodzinnej miejscowości Jana Wyżykowskiego. Wiele darów przekazał też KGHM oraz rodzice naszych uczniów. Izba pamięci udostępniona jest dla uczniów i rodziców oraz gości odwiedzających naszą szkołę. Prowadzimy także lekcje historii o naszym patronie, w czasie których uczniowie odwiedzają Izbę i oglądają zgromadzone w niej eksponaty.

Izbą Pamięci Patrona opiekuje się p. Alicja Mikołajczyk.(15/16)

izba_pamieci_patrona11izba_pamieci_patrona22

izba_pamieci_patrona33izba_pamieci_patrona44