Golden - nasz były koń

Edukacja przez Szachy

szachy

Nauka jest jak niezmierne morze.Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.
Stefan Żeromski

26. September 2017, 14:54

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Noc z Julianem Tuwimem

Noc z Julianem Tuwimem Drukuj Poleć znajomemu
27.05.2013.
tuwim

W nocy z 24 na 25 maja 2013r. już po raz trzeci  w bibliotece szkolnej odbyła się magiczna noc. Tym razem twórczość Juliana Tuwima stała się tematem przewodnim,  w związku z ogłoszonym przez Sejm Rzeczypospolitej  Rokiem  Juliana Tuwima. W spotkaniu wzięło udział 44 uczniów z klas: Ic, IIId, Va, VIa.  Uroczystość rozpoczęła się od prezentacji multimedialnej poświęconej życiu i twórczości Juliana Tuwima.

Następnie grupa animatorów kultury zaprezentowała inscenizację zatytułowaną  „Pasażerowie z Lokomotywy”. Uczniowie kl. Ic przedstawili „Rzepkę”, a klasa IIId inscenizację wiersza  „Spóźniony słowik”. Ponadto dzieci musiały  wykazać się umiejętnością rozwiązywania rebusów i krzyżówek oraz znajomością wierszy poety. Kolejne zadanie polegało  na zilustrowaniu wierszy Juliana Tuwima.

Dopełnieniem wieczoru była kolacja, podczas której rodzice przygotowali swoim pociechom pyszne tosty.  Szczególnie atrakcyjny okazał się nocleg wśród bibliotecznych regałów.

Po śniadaniu uczniowie otrzymali certyfikat potwierdzający ich  udział w „Nocy z Julianem Tuwimem”. Noc z Julianem Tuwimem po raz kolejny przygotowały panie: Lucyna Gołębiowska, Elżbieta Adamczyk i Urszula Tyrpa.

Serdeczne podziękowania składamy Radzie Rodziców za ufundowanie słodyczy, słodkich bułek, a rodzicom za pomoc w przygotowaniu poczęstunku dla dzieci.
tuwim_noc_11 tuwim_noc_18 tuwim_noc_26 tuwim_noc_36
więcej zdjęć

Zmieniony ( 19.08.2013. )