OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Kontakt ze szkołą

40 lat SP 8 w Lubinie

40

Golden - nasz były koń

golden1

Stołówka szkolna

sto

Biblioteka szkolna

2012-2013

TPD i wolontariat

tpd

Edukacja przez Szachy

szachy

Przetargi

Wykaz przetargów

Pliki cookies

Polityka plików cookies

Sport

olimp
Sukcesy sportowe naszych uczniów

Cytat na dziś:

Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość.
Autor nieznany

Do wakacji pozostało:

Obecny czas
26. September 2017, 14:54
Odliczanie do
22. June 2018, 09:00
Pozostały czas
268 dni
18 godzin
5 minut

Ankieta

Jak często korzystasz z dziennika elektronicznego?
 

Strefa dla nauczycieli

Informacje dla nauczycieli

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Bookcrossing - uwolnić książki

 foto

Bookcrossing - uwolnić książki Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: admin   
29.05.2013.

bookcrossingBookcrossing to idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. półkach bookcrossingowych (stolikach, regałach, gablotach), po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książki i czytelnictwa.

Ruchoma, wirtualna biblioteka - bez własnej siedziby, regałów, kart bibliotecznych. Pomysł uczestnictwa w tej akcji bardzo spodobał się uczniom klas VI, dlatego też chętnie wzięli udział w lekcji języka polskiego poświęconej uwalnianiu książek, czyli bookcrossingowi. Tymczasowa półka bookcrossingowa w naszej szkole znajduje się na holu II piętra. Znalazły się tam książki przyniesione z domowych biblioteczek uczniów, którymi zechcieli się podzielić z kolegami i koleżankami. Czas na przerwach można teraz spędzić na czytaniu ciekawych pozycji.
Tuż przed wakacjami książki powędrują dalej. Zostaną uwolnione, by towarzyszyć uczniom podczas wakacyjnych wędrówek.

Warto zerknąć również na kolorową ekspozycję pt. „Uczniowie klas VI polecają...” Jest ona efektem „minutki czytania'', rytuału z lekcji języka polskiego, poświęconego głośnemu czytaniu fragmentów ciekawych książek. Uczniowie sami decydują o tym, co chcą przeczytać, ale już wspólnie wybierają najciekawsze zdanie, które zostaje wpisane do rejestru ulubionych zdań - złotych myśli.
Okazuje się, że prawdziwe jest powiedzenie, iż „nie trzeba wielkich mieć bibliotek, by przyjacielem książki zostać'' , a uczniowie naprawdę lubią czytać, co cieszy nie tylko nauczycieli polonistów.
Brawo Uczniowie!
book book_1 book_4 book_5
book_6 book_7 book_8 book_9
book_10 book_11 book_12

Zmieniony ( 19.08.2013. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »