Golden - nasz były koń

Edukacja przez Szachy

szachy

Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość.
Autor nieznany

26. September 2017, 14:54

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Bookcrossing - uwolnić książki

Bookcrossing - uwolnić książki Drukuj Poleć znajomemu
29.05.2013.

bookcrossingBookcrossing to idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. półkach bookcrossingowych (stolikach, regałach, gablotach), po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książki i czytelnictwa.

Ruchoma, wirtualna biblioteka - bez własnej siedziby, regałów, kart bibliotecznych. Pomysł uczestnictwa w tej akcji bardzo spodobał się uczniom klas VI, dlatego też chętnie wzięli udział w lekcji języka polskiego poświęconej uwalnianiu książek, czyli bookcrossingowi. Tymczasowa półka bookcrossingowa w naszej szkole znajduje się na holu II piętra. Znalazły się tam książki przyniesione z domowych biblioteczek uczniów, którymi zechcieli się podzielić z kolegami i koleżankami. Czas na przerwach można teraz spędzić na czytaniu ciekawych pozycji.
Tuż przed wakacjami książki powędrują dalej. Zostaną uwolnione, by towarzyszyć uczniom podczas wakacyjnych wędrówek.

Warto zerknąć również na kolorową ekspozycję pt. „Uczniowie klas VI polecają...” Jest ona efektem „minutki czytania'', rytuału z lekcji języka polskiego, poświęconego głośnemu czytaniu fragmentów ciekawych książek. Uczniowie sami decydują o tym, co chcą przeczytać, ale już wspólnie wybierają najciekawsze zdanie, które zostaje wpisane do rejestru ulubionych zdań - złotych myśli.
Okazuje się, że prawdziwe jest powiedzenie, iż „nie trzeba wielkich mieć bibliotek, by przyjacielem książki zostać'' , a uczniowie naprawdę lubią czytać, co cieszy nie tylko nauczycieli polonistów.
Brawo Uczniowie!
book book_1 book_4 book_5
book_6 book_7 book_8 book_9
book_10 book_11 book_12