Edukacja przez Szachy

szachy

Każdy nowy dzień jest kwiatem Który zakwita w naszych rękach.
Adam Mickiewicz

23. September 2017, 22:08

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Dzień Zwierząt

Dzień Zwierząt Drukuj Poleć znajomemu
06.10.2013.

dzien_zwierzatJak każe szkolna  tradycja 4 października klasy 1-3 obchodziły Światowy Dzień Zwierząt. Każdego roku jest wspólne spotkanie wszystkich młodszych klas, uświetnione przedstawieniem przygotowanym przez Zespół Teatralny „Pchełki”. Apel został przygotowany przez uczniów z klasy IIIc i IIId pod opieką p. Krystyny Gorzelnik i p. Krzysztofy Malinowskiej.

Zwyczajowo  pierwszaki są przyjmowane do Towarzystwa Przyjaciół Lasu i uroczyście ślubują  dbać o rośliny i zwierzęta – nie tylko leśne. Wszystkie klasy przygotowują prezenty dla zwierzaków – karmę dla bezdomnych psów i kotów, oraz smakołyki dla leśnych zwierzaków – kasztany,  zbierane przez dzieci. Prezenty odbierane są przez gości i wieloletnich przyjaciół szkoły – panią Krystynę Grzelczak oraz leśniczego Marcina Duszyńskiego.

Pomaganie zwierzętom w Ósemce nie jest jednorazową akcją w Dniu Zwierzaka. Pamiętamy o nich również zimą, a wszyscy uczniowie szkoły każdego miesiąca oddają jedną złotówkę na utrzymanie naszego konia Goldena, który przebywa w Schronisku dla Koni "Tara" w Piskorzynie.
dzien_zwierzat_1 dzien_zwierzat_7 dzien_zwierzat_9 dzien_zwierzat_10
więcej zdjęć

Zmieniony ( 02.12.2013. )